Біноклі.ОРГ

Театральні біноклі

Театральний бінокль – це один із найстаріших видів біноклів, який був створений на зорі оперного мистецтва, коли любителі опери, що сидять у глибині залу або на балконах, хотіли насолоджуватися тим, що відбувається на сцені у всіх подробицях. З самого початку головною метою при створенні театрального бінокля було поєднати невеликий розмір і непомітність із вишуканим стилем виробу. З часом сфера застосування театральних біноклів не змінилася, хоча за бажання його можна використовувати там, де малопотужної оптики достатньо. Чи існують принципові відмінності звичайного та театрального біноклів? – Відповідь однозначно Так, причому як щодо внутрішньої конструкції так і зовнішнього вигляду.

Різниця у конструкції

Оптична система театрального бінокля значно простіша, ніж у звичайного, - відома як система Галілея, яку цей великий учений використовував при створенні перших оптичних приладів. Така конструкція поєднує в собі переваги і недоліки: з одного боку простота і коротка фокусна відстань роблять бінокль дешевшим і дозволяють зробити його дуже компактним, але зворотним боком медалі є недолік чіткості та корекції (фокусування). Коли максимальна чіткість зображення Ваша основна мета – Вам краще скористатися звичайним біноклем. АЛЕ театральний бінокль дає все ж таки відмінний вид на сцену і акторів на ній – що допоможе Вам глибше перейнятися духом уявлення.

Сьогодні практично вся оптика виробляється в Китаї і тому немає жодної різниці як оптика та чіткість зображення, яке дає бінокль, серед різних брендів. Зрештою, театральні біноклі призначені абсолютно для іншої мети, а не для досягнення максимальної чіткості картинки, і тому не така вже й важлива фазова корекція лінз. Висновок – немає особливого сенсу вкладати гроші в дорогі лінзи для оптичної системи, яка зможе використовувати їх ефективно. Дуже гарною новиною є те, що практично будь-який театральний бінокль буде коштувати менше 100 $. Ви не матимете широкого вибору збільшення у бінокля, оскільки оперні біноклі мають стандартні параметри: крастоно збільшення 3 та діаметр об'єктива 20 мм.

Зовнішні відмінності

Навіть на перший погляд різниця у зовнішньому вигляді звичайних та театральних біноклів очевидна. Дизайн бінокля обумовлений традиціями елегантного антуражу опери. Сьогоднішній ринок надає величезний вибір біноклів, тому Ви зможете вибрати колір і стиль на свій персональний смак.

Також зовнішня відмінність може бути у фокусуванні: її або не буде взагалі або це буде центральне колесо фокусування (CF – центральне фокусування).

Фокусування та аксесуари

У біноклі без фокусування, як видно з назви, можливість примусового фокусу відсутня. Коли ви дивитеся у бінокль, у Вас все на що Ви дивитеся перебувати у фокусі. Так як немає механізму фокусування, то передбачене підсвічування, зазвичай це маленький червоний світлодіодний ліхтарик. Підсвічування дасть Вам можливість читати програму, без жодних проблем. На жаль, безфокусувальна оптика не найкраще рішення для людини зі слабким зором або того, кому потрібна фазова корекція.

Моделі з центральним фокусуванням забезпечує більш якісне фокусування на об'єкті – чудовий помічник при проблемах із зором. Але якщо є колесо фокусування то не залишається простору на поверхні бінокля для того, щоб розмістити підсвічування – це означає, що Вам необхідно вибрати щось одне: або це буде підсвічування, або механізм фокусування.

Одним із аксесуарів, який підходить до обох моделей бінокля, є лорнет. Цей елегантний пристрій для театралів був доданий до бінокля не тільки для того, щоб знизити втому, коли тримаєш бінокль, але й що була можливість непомітно підносити до очей бінокль у натовпі. Якщо лорнет не використовується, його можна зняти, також у більшості моделей довжину лорнета можна регулювати за Вашим бажанням.

Для оптики дуже важлива її безпека від будь-яких механічних пошкоджень, тому практично всі театральні біноклі продаються з чохлами: це може бути як елегантний м'який оксамитовий чохол або офіційний жорсткий чохол.

Чи підходять звичайні біноклі для театралів?

Чи можете використовувати звичайний компактний або антикварний бінокль в опері?? Звичайно, хоча у звичайних біноклів буде велике збільшення, що суттєво звузить поле Вашого зору і Вам буде складніше зберігати стабільне зображення. Можливий варіант, коли восьмикратне збільшення звичайного бінокля Вам знадобиться – сучасні концертні зали бувають значно більшими за класичні оперні, і якщо ви сидите далеко, то тільки зрадієте більшому збільшенню.

Що щодо традиційного стилю театрального бінокля для опери? Звичайний бінокль, звичайно, не зможе Вам цього дати, хоча бувають і винятки. Гідним вибором будуть театральні біноклі KONUS - у цьому магазині.

   05.07.2014
person   Експерт Дмитро
   5426

Визначення характеристик бінокля

Для кожного бінокля можна зробити розрахунок збільшення, умовної світлосили і т. д. шляхом нескладних вимірів. Достатньо виміряти діаметр діючого отвору об'єктива, діаметр окулярної зіниці та відстань між об'єктивами. Про вимірювання діаметра окулярної зіниці вже було сказано вище.

Вибір бінокля для астрономічних спостережень

Стаття буде корисною для тих, хто збирається купити астрономічний бінокль, прочитавши яку ви дізнаєтеся найбільш важливі особливості астрономічних біноклів, щоб не повестися на гарний дизайн дешевої іграшки та вибрати ідеальну бінокль.

Для астрономічних спостережень більш-менш придатні біноклі всіх систем та типів, але найбільш підходящими є призмінні.

Як підвищити збільшення зорових труб та біноклів

Як підвищити збільшення зорових підзорних труб та біноклів

Більшість зорових труб і біноклів дають збільшення значно менше максимального корисного збільшення (його іноді називають роздільним збільшенням). Темної ночі людина з нормальним зором може бачити окремо об'єкти (наприклад, подвійні зірки 3-4m), що віддаляються один від одного не менше ніж на 3-5' (в середньому 4', або 240''). «Зоркість» очі у денний час, коли спостерігаються добре освітлені та висококонтрастні предмети, вищі приблизно в 3-4 рази.

Конструкція підзорної труби

Конструкція підзорної труби: схема, креслення, конструкція зорової труби

Зорова труба влаштована так, щоб людина, дивлячись у неї, бачила предмети під великим кутом погляду, чим він їх бачить неозброєним оком.

Збільшення кута зору досягається за допомогою комбінації двоопуклого скла з двояковогнутим або двох двоопуклих стекол. Це скло називають також лінзами та сочевицями.