Біноклі.ОРГ

Монокуляр проти бінокля: що краще для якої діяльності?

Коли справа доходить до вибору між біноклем і монокуляром, враховуючи величезну популярність і доступність першого, можна було б очікувати, що бінокль повинен забезпечувати найкраще бачення та можливість огляду, чи не так? Що ж, як і більшість речей у житті, це не так чорно-біло. Хоча першою думкою багатьох буде вибір пари найкращих біноклів, є обставини, за яких інвестування в один із найкращих монокулярів із єдиним окуляром може виявитися більш практичним і краще підходити для перегляду

Нижче ми розглядаємо ключові переваги бінокля порівняно з монокуляром, висвітлюючи, де вони відрізняються, а де можуть частково збігатися, щоб допомогти вам прийняти найбільш обґрунтоване рішення про покупку.

Монокль проти бінокля: плюси і мінуси

Перше і найочевидніше, про що слід згадати, це те, що монокуляр призначений для використання одним оком, тоді як бінокль призначений для використання обома очима. У той час як перший має один об’єктив, другий має два.

І, оскільки монокуляр виготовлено з однієї труби, а не з двох, він, як правило, є більш легким і портативним варіантом, ніж бінокль, особливо якщо його носити на шиї протягом тривалого часу. Тож це може бути альтернативним варіантом для тих, хто любить трекінг на природі.

Однак існує певний компроміс, оскільки бінокль пропонує ширше поле зору, тоді як монокуляр забезпечує вужче поле зору, подібно до телескопа. Останнє може бути корисним, якщо ви намагаєтеся точніше зосередитися на одному конкретному віддаленому об’єкті або об’єкті на відстані – скажімо, під час гри в гольф чи змагань зі стрільби з лука – фактично використовуючи монокуляр, схожий на компактну підзорну трубу чи телескоп. .

Для порівняння, біноклі ідеальні під час спостереження за птахами, оскільки ширше поле зору робить дещо менш складним відстежувати хитрі рухи птаха, коли він непередбачувано пурхає в різних напрямках. З тієї ж причини бінокль може стати більшою підмогою під час перегляду спортивних змагань і буде комфортніше використовувати його протягом тривалого періоду часу – наприклад, під час перегляду перегонів у другій половині дня або лижників на схилах із відносного комфорту сусіднього будиночка. чи кафе – без втоми очей.

І якщо бінокль, про який йде мова, не був погано налаштований, він також не дасть нам двоїння в очах, відомого як «диплопія». Навпаки, використання монокуляра протягом тривалого часу може спричинити напругу очей, оскільки зір одним оком посилюється, а іншим – ні.

Однак ще одна очевидна перевага монокуляра, для кожного, хто зважує плюси і мінуси кожного, полягає в тому, що він, як правило, менш дорогий, ніж еквівалентний бінокль. Однак, оскільки біноклі є більш масовим інструментом, їх виробляє більше компаній, тому, ймовірно, буде більший вибір варіантів за широким і доступним діапазоном цін. Як і будь-яке інше, звичайно, на ваше рішення про купівлю вплинуть не лише характеристики та продуктивність, а й бюджет.

У той час як для спортивних змагань, у тому числі кінних, і для спостерігачів за птахами, які проводять тривалий період часу, стежачи за нашими друзями-птахами, бінокль буде найкращим варіантом, ширше поле огляду, яке вони пропонують у порівнянні з монокуляром, також може виявитися корисним у відкритому морі. . І дійсно, доступний широкий асортимент водонепроникних морських біноклів, які також містять вбудований компас, а також дозволяють користувачам обчислювати відстань до об’єкта за допомогою шкали визначення відстані, накладеної на огляд.

 

Деякі можуть стверджувати, що монокуляр є кращим, ніж бінокль, коли мова йде про нічне бачення, однак існують спеціальні монокуляри нічного бачення, доступні не лише для військовослужбовців чи спецпідрозділів, але й для спостерігачів за тваринами та любителів природи.

Звичайно, оскільки в кожного пристрою є плюси та мінуси, ніщо не заважає будь-кому з нас шукати бінокль і монокуляр і інвестувати в нього, а також вибрати той, який найкраще підходить, залежно від завдання та обставин, з якими ми стикаємося.

Монокль проти бінокля: характеристики, які важлив

На будь-якому біноклі ми хочемо дивитися головним чином на цифри, наведені як частина назви моделі – наприклад, 10x30 – що позначає пристрій із 10-кратним збільшенням і об’єктивом 30 мм.

Чим більше збільшення, тим далі ми зможемо бачити, а чим більша лінза об’єктива, тим більше світла пропускатиметься, перетворюючись на яскравіше та чіткіше зображення. Візьміть до уваги, однак, що чим більші числа, наведені в специфікації, тим фізично більші біно і тим вищою буде ціна. Ще одна важлива функція бінокля — перевірити, чи є у нього корпус або корпус, продуваний азотом, що запобігає запотіванню під час використання в холодних і вологих умовах.

Ми шукаємо дуже схожі характеристики та специфікації, коли справа доходить до монокуляра – зрештою, загалом монокуляр – це половина бінокля – тому запропоноване збільшення, а також розмір лінзи об’єктива також є життєво важливими тут, і з цих умов обидва пристрої знаходяться в рівних умовах.

Зрештою, відповідь на питання «що найкраще», коли справа доходить до порівняння монокуляра з біноклем, така: «це залежить». І, оскільки немає однозначної відповіді, інвестування в обидва іноді може зробити найвдаліший вибір із усіх.

   03.09.2022
person   Експерт Дмитро
   0

Тактичні біноклі

Тактичні біноклі - особливості, далекомірні сітки, покриття

Технологічно передові та ергономічні тактичні біноклі широко використовуються у військовій справі, на полюванні та в морській піхоті. Від інших біноклів їх відрізняє прицільна сітка в центрі поля зору, яка дозволяє обчислювати відстань і розміри спостережуваного об'єкта.

Тактичний бінокль із візирною сіткою дає вам можливість спостерігати за об’єктом і обчислювати відстань до нього без використання лазерного далекоміра, який може легко попередити об’єкт про вашу присутність (системи лазерного виявлення).

Як вибрати підзорну трубу

Вибір підзорної труби - на що звертати увагу

Підзорна труба це оптичний прилад, основне завдання якого є спостереження за віддаленими об'єктами, в першу чергу за тими, які знаходяться на суші і саме з цього характеристики підзорної труби найкраще оптимізовані щодо наземні спостереження. Більшість підзорних труб виглядають практично як телескопи-рефрактори системи Маскутова або як катадіоптрики. Традиційно у підзорних труб діаметр об'єктива знаходиться в діапазоні nbsp; від 50 до 80мм, а збільшення варіюється від 15 разів до 60, але, природно, існують також набагато потужніші підзорні труби.

Астрономічні біноклі – для спостереження за зірками

Якщо Ваше заповітне бажання вивчати планети в деталях чи структуру галактик, тоді, на жаль, астрономічний бінокль не для Вас – ndash; у нього недостатньо збільшення для цього. Але якщо Вам більше цікаві великі зоряні скупчення та величезні туманності, біноклі можуть бути навіть більш ефективними, ніж телескопи. Якісний бінокль - це чудовий перший телескоп і навіть досвідчені астрономи мають астрономічні біноклі.

Як вибрати цифрові біноклі?

Цифрові біноклі - як вибрати, основні технічні характеристики та особливості

Основа цифрового бінокля це невелика камера, яка розташована на біноклі. Цифровий бінокль втілив у собі nbsp; якості як звичайного бінокля так і камери. Кратність камери така сама як у бінокля – зазвичай це 8х, логічним результатом цього. буде те, що Ви побачите однакове зображення через бінокль і на зображенні, яку дає камера. А варто пам'ятати, що ці два зображення ніколи не будуть ідентичними – все ж таки ваші очі бачать світ не так як камера, але не хвилюйтеся, різниця буде дуже незначною, тому вона легко виправляється за допомогою спеціального комп'ютерного забезпечення, яке додається до кожного бінокля.