Біноклі.ОРГ

Як вибрати цифрові біноклі?

Цифрові біноклі - як вибрати, основні технічні характеристики та особливості

Основа цифрового бінокля це невелика камера, яка розташована на біноклі. Цифровий бінокль втілив у собі nbsp; якості як звичайного бінокля так і камери. Кратність камери така сама як у бінокля – зазвичай це 8х, логічним результатом цього. буде те, що Ви побачите однакове зображення через бінокль і на зображенні, яку дає камера. А варто пам'ятати, що ці два зображення ніколи не будуть ідентичними – все ж таки ваші очі бачать світ не так як камера, але не хвилюйтеся, різниця буде дуже незначною, тому вона легко виправляється за допомогою спеціального комп'ютерного забезпечення, яке додається до кожного бінокля.

Числа в назві цифрового бінокля

Цифри 8х30, 8х42 -, які супроводжують будь-який бінокль, у тому числі цифровий, описують 2 найголовніші параметри бінокля: перше число це збільшення – тобто у скільки разів зображення, яке Ви побачите, буде більше, ніж Ви можете спостерігати в реальності, друге число показує який діаметр вихідних лінз (об'єктива) бінокля в мм – чим більше число тим якіснішим буде картинка, але це також має вплив на фізичні характеристики бінокля - збільшується його розмір та вага.

Чи важливі мегапікселі?

Скорочення МР, яке фігурує в описі будь-якої камери, вказує Нам на приставку мега(мільйон) пікселів. А піксель, у свою чергу,- це малесенький квадратик площі зображення, який Ми можемо побачити лише багаторазово збільшивши картинку на комп'ютері. 3 МР вказані на камері означають, що зображення складається з 2, 048 пікселів у кожному горизонтальному ряду і 1536 пікселів у кожному вертикальному рядку загалом виходить 3145728 пікселів або просто, 3.1MP.

Чи важливо кількість мегапікселів? Так, але далеко не так, як люди звикли думати. Немає такої помітної різниці у зображенні з 2МР, 3 МР або навіть 4МР навіть при 8кратному збільшенні. Інші функціональні характеристики мають набагато більше впливу на якість фото ніж кількість мегапікселів, особливо важливими параметрами є якість об'єктиву та налаштування зйомки (колірний баланс, контрастність, зменшення шуму …) Зараз виробники все частіше стали перевипускати одну і ту ж модель камери постійно нарощуючи кількість мегапікселів, що її характеризує, і тому Ви легко можете купити відмінну камеру попередньої моделі при цьому нічого не втративши як зйомку і зберігши свої гроші в цілісності та безпеці.

LCD-дисплей для цифрового бінокля

Призначення рідкокристалічного екрану на біноклі нічим не відрізняється від того, яку функцію він виконує на звичайній камері,- він дозволяє переглядати зроблені знімки та змінювати налаштування для нових фото. На цифровому біноклі відкидний LCD-екран буде величезним плюсом – Вам не доведеться нахиляти бінокль, щоб побачити дисплей як на більш дешевих ранніх версіях - так що якщо є можливість - вибирайте модель з відкидним екраном.

Зберігання фотографій

Цифрові біноклі можуть також зберігати фотографії завдяки вбудованій пам'яті, але дуже обмежена їх кількість від 10 до 40 фото. Коли пам'ять заповнена то у Вас є 2 варіанти вирішення проблеми або Ви переносите зображення на комп'ютер або видаляєте їх через непотрібність. Більш дорогі моделі можуть користуватися зовнішньою пам'яттю - SD картами або CF, щоб збільшити обсяг зберігання даних. Можливість використання флеш носіїв це досить важлива характеристика, так що перевіряйте її наявність при виборі бінокля. Але божеволіти за обсягом SD карти не варто, тому що 256 МБ карти Вам цілком вистачить для 200 фотографій 3 МР, а такої кількості зазвичай вистачає практично для будь-яких цілей.

Штатив

Як і при використанні будь-якої камери, якщо Ви хочете отримати фото гарної якості, Ви зобов'язані забезпечити стабільність та нерухомість камери під час зйомки. Для цифрових біноклів стабільність особливо актуальна, оскільки збільшення у нього більше ніж у звичайної камери, а значить, будь-яке тремтіння призведе до суттєвого спотворення фотографії. Тому наявність роз'єму для встановлення штатива буде дуже істотною перевагою.

Оптичний та цифровий зум

Оптичне збільшення здійснюється завдяки характеристикам лінз, які встановлені і воно завжди краще цифрового зуму, тому що він працює за допомогою програмного забезпечення,( і побачити більше подробиць Ви не зможете просто вже отримане лінзами зображення укрупнитися ). У цифрових біноклів стабільне збільшення, а розраховувати на цифровий. зум не варто якщо Ви хочете отримати фотографії гарної якості. Так що якщо Вам хочеться більшого збільшення, Вам доведеться просто підійти ближче до мети, інакше Ви отримаєте зіпсовану картинку.

Застосування цифрових біноклів

Цифровий бінокль легко забезпечить Вас якісними фотографіями для домашньої колекції та подарує приємний час проведення за спостереженням навколишньої краси, але говорити про те, що він універсальний не можна – кожен продукт має свою сферу застосування.

У цифрового бінокля досить маленька кратність і немає підсвічування, тому він не зможе забезпечити хороше зображення при поганому освітленні або вночі. Також через те, що відстань фокусування досить велика у Вас не вийде зробити якісний портрет або фото квітки на Вашому підвіконні. Ви можете спостерігати за природою та побачити багато цікавих подробиць, але оскільки збільшення дорівнює всього 8, то робити професійні спостереження буде досить проблематично.

Цифровий бінокль буде коштувати дешевше, ніж якісний звичайний бінокль або камера, оскільки він створювався більше для розваги – так що, якщо Ви хочете весело провести час – то цифровий бінокль вам ідеально підходить.

   10.07.2014
person   Експерт Дмитро
   6460

Театральні біноклі

Театральний бінокль – це один із найстаріших видів біноклів, який був створений на зорі оперного мистецтва, коли любителі опери, що сидять у глибині залу або на балконах, хотіли насолоджуватися тим, що відбувається на сцені, у всіх подробицях. З самого початку Головною метою при створенні театрального бінокля було поєднати невеликий розмір і непомітність із вишуканим стилем виробу. З часом сфера застосування театральних біноклів не змінилася, хоча за бажання його можна використовувати там, де малопотужної оптики достатньо. Чи існують принципові відмінності звичайного та театрального біноклів?

Визначення характеристик бінокля

Для кожного бінокля можна зробити розрахунок збільшення, умовної світлосили і т. д. шляхом нескладних вимірів. Достатньо виміряти діаметр діючого отвору об'єктива, діаметр окулярної зіниці та відстань між об'єктивами. Про вимірювання діаметра окулярної зіниці вже було сказано вище.

Вибір бінокля для астрономічних спостережень

Стаття буде корисною для тих, хто збирається купити астрономічний бінокль, прочитавши яку ви дізнаєтеся найбільш важливі особливості астрономічних біноклів, щоб не повестися на гарний дизайн дешевої іграшки та вибрати ідеальну бінокль.

Для астрономічних спостережень більш-менш придатні біноклі всіх систем та типів, але найбільш підходящими є призмінні.

Як підвищити збільшення зорових труб та біноклів

Як підвищити збільшення зорових підзорних труб та біноклів

Більшість зорових труб і біноклів дають збільшення значно менше максимального корисного збільшення (його іноді називають роздільним збільшенням). Темної ночі людина з нормальним зором може бачити окремо об'єкти (наприклад, подвійні зірки 3-4m), що віддаляються один від одного не менше ніж на 3-5' (в середньому 4', або 240''). «Зоркість» очі у денний час, коли спостерігаються добре освітлені та висококонтрастні предмети, вищі приблизно в 3-4 рази.