Біноклі.ОРГ

Як вибрати підзорну трубу

Вибір підзорної труби - на що звертати увагу

Перше питання, яке має виникнути при виборі підзорної труби це - Що ж це за прилад? – і, виходячи з відповіді, вже можна приймати рішення - чи потрібна Вам труба чи ні.

Підзорна труба це оптичний прилад, основне завдання якого є спостереження за віддаленими об'єктами, в першу чергу за тими, які знаходяться на суші і саме з цього характеристики підзорної труби найкраще оптимізовані щодо наземні спостереження. Більшість підзорних труб виглядають практично як телескопи-рефрактори системи Маскутова або як катадіоптрики. Традиційно у підзорних труб діаметр об'єктива знаходиться в діапазоні nbsp; від 50 до 80мм, а збільшення варіюється від 15 разів до 60, але, природно, існують також набагато потужніші підзорні труби.

Покриття оптики підзорних труб

Лінзи підзорних труб, для покращення якості зображення, покривають спеціальними видами покриттів, які забезпечують зменшення втрат світла при проходженні лінз, а також усуває відблиски, - в результаті Ви отримуєте набагато яскравішу і контрастну картинку, а також що не менш важливо, Ваші очі набагато менше втомлюються. Багато підзорних труб покриті мікроскопічною плівкою фториду магнію. Чим більше покриттів нанесено на лінзи, тем менше світловтрати.

ED лінзи ( лінзи з понад низькою дисперсією), які використовуються в найдорожчих моделях, забезпечують відмінну корекцію кольору і граничну чіткість зображення, що робить такі моделі підзорних труб ідеальним вибором для орнітолога, а nbsp; так як ED лінзи ще усувають хроматичні аберації, то такі труби також відмінно підходять для астрономічних спостережень.

У найякісніших трубах використовуються останні розробки в області оптики та покриття лінз. HD(висока роздільна здатність) лінз усуває найменший колірний хроматизм і забезпечує однакове насичення кольору картинки по всьому полю зору, такі лінзи рекомендуються для дигістропінгу (астрофото за допомогою камери окуляра)

Види покриттів

Вихідна зіниця

Розмір вихідної зіниці важливий, оскільки саме цей параметр регулює наскільки світлим буде зображення – чим більше зіниця – тим світліша Ваша картинка. Розраховується діаметр вихідної зіниці дуже просто - навіть самостійно: потрібно поділити діаметр об'єктива на кратність.

Видалення вихідної зіниці

Видалення вихідної зіниці - це та відстань на яку Ви можете видалити (відвести) Ваше око від окуляра і при цьому продовжувати бачити по всьому полю зору. Висувні наочники, які збільшують видалення вихідної зіниці, дуже корисні людям, які носять окуляри. і навіть для людини з нормальним зором зроблять спостереження більш комфортним і зменшать напругу для очей.

Поле зору

Поле зір – це показник, який вимірює якусь ширину предметної області (з права на ліво, по горизонталі) зможе охопити підзорна труба. Широке поле зору дозволяє набагато ефективніше спостерігати за спортивними заходами, в яких відбувається швидка зміна гравців, або проводити спостереження за живою природою, оскільки більша кількість об'єктів зможе бути одночасно доступною до Вашої уваги. В основному ширина поля зору на пряму залежить від кратності труби: чим більше збільшення – тим менше поле зору.

Шлях світла (Конфігурація труби)

Сучасні підзорні труби дуже компактні, при цьому їх фокальна відстань набагато довша за їх корпус – це стало можливим завдяки використанню в конструкції оптики системи лінз та дзеркал.

Кратність

Коли ви дивитеся на характеристики підзорної труби, у вічі відразу впадають 2 числа, які розділені знаком «х». Перше число відповідає збільшенню, яке дає конкретна модель. Якщо у Вас змінна вказана змінна кратність від 15 -45, то це означає, що Вам буде доступне збільшення об'єкта в діапазоні від 15 до 45 разів. картинку та Ваші руки були б вільні.)

Діаметр об'єктива

Друге загадкове число в парі 15-45x60 говорить Нам про такий важливий показник як діаметр об'єктива підзорної труби. Чим більше об'єктив, тим світлішим і яскравішим буде зображення.

Призми

Сьогодні під час виробництва підзорних труб використовуються два типи лінз ВК7(боросилікатні) та ВАК4(Барієвий хром). ВАК4 більш дорогі та якісніші лінзи, вони роблять зображення чітким по краях поля зору. та забезпечують насиченість кольорів.

Система призм

Система призм у підзорній трубі відповідальна за те, щоб зображення не було перевернуто зверху вниз або праворуч наліво.

Сьогодні на ринку представлено 2 системи призм:

   16.10.2014
person   Експерт Дмитро
   4048

Астрономічні біноклі – для спостереження за зірками

Якщо Ваше заповітне бажання вивчати планети в деталях чи структуру галактик, тоді, на жаль, астрономічний бінокль не для Вас – ndash; у нього недостатньо збільшення для цього. Але якщо Вам більше цікаві великі зоряні скупчення та величезні туманності, біноклі можуть бути навіть більш ефективними, ніж телескопи. Якісний бінокль - це чудовий перший телескоп і навіть досвідчені астрономи мають астрономічні біноклі.

Як вибрати цифрові біноклі?

Цифрові біноклі - як вибрати, основні технічні характеристики та особливості

Основа цифрового бінокля це невелика камера, яка розташована на біноклі. Цифровий бінокль втілив у собі nbsp; якості як звичайного бінокля так і камери. Кратність камери така сама як у бінокля – зазвичай це 8х, логічним результатом цього. буде те, що Ви побачите однакове зображення через бінокль і на зображенні, яку дає камера. А варто пам'ятати, що ці два зображення ніколи не будуть ідентичними – все ж таки ваші очі бачать світ не так як камера, але не хвилюйтеся, різниця буде дуже незначною, тому вона легко виправляється за допомогою спеціального комп'ютерного забезпечення, яке додається до кожного бінокля.

Театральні біноклі

Театральний бінокль – це один із найстаріших видів біноклів, який був створений на зорі оперного мистецтва, коли любителі опери, що сидять у глибині залу або на балконах, хотіли насолоджуватися тим, що відбувається на сцені, у всіх подробицях. З самого початку Головною метою при створенні театрального бінокля було поєднати невеликий розмір і непомітність із вишуканим стилем виробу. З часом сфера застосування театральних біноклів не змінилася, хоча за бажання його можна використовувати там, де малопотужної оптики достатньо. Чи існують принципові відмінності звичайного та театрального біноклів?

Визначення характеристик бінокля

Для кожного бінокля можна зробити розрахунок збільшення, умовної світлосили і т. д. шляхом нескладних вимірів. Достатньо виміряти діаметр діючого отвору об'єктива, діаметр окулярної зіниці та відстань між об'єктивами. Про вимірювання діаметра окулярної зіниці вже було сказано вище.