Біноклі.ОРГ

Астрономічні біноклі – для спостереження за зірками

Якщо Ваше заповітне бажання вивчати планети в деталях чи структуру галактик, тоді, на жаль, астрономічний бінокль не для Вас – ndash; у нього недостатньо збільшення для цього. Але якщо Вам більше цікаві великі зоряні скупчення та величезні туманності, біноклі можуть бути навіть більш ефективними, ніж телескопи. Якісний бінокль - це чудовий перший телескоп і навіть досвідчені астрономи мають астрономічні біноклі.

Яка призма підходить для астрономічних біноклів?

Кратність та діаметр об'єктива

Перше що ми бачимо при описі бінокля це число, що характеризує його кратність.

При виборі збільшення ви повинні розуміти для чого і як ви будете використовувати ваш бінокль. Перший варіант – Ви триматимете бінокля в руках при спостереженнях – це заощадить Вам і час і гроші, тому що вам не треба буде встановлювати бінокль та купувати до нього додаткові аксесуари. Якщо Вам підходить такий метод, то краще вибирати біноклі з кратністю нижче 12, щоб забезпечити більшу стабільність картинки. У поєднанні з широким об'єктивом кратність від 7 до 12 дозволить Вам побачити сотні різних скупчень зірок, туманностей і навіть деякі галактики. Щоб максимально використовувати можливості бінокля з кратністю від 15 Вам необхідно буде встановлювати бінокль на штатив або на монтування. Звичайно, через бінокль із кратністю 30 Ви побачите небозвід набагато детальніше, але таке збільшення все одно не перетворить бінокль на справжній телескоп для спостереження планет. Але без сумніву, - бінокль 25х100 ясної ночі змусить Ваше серце битися швидше та подарує чудові хвилини насолоди від споглядання небесних тіл.

Друге число, вказане обов'язково, це діаметр об'єктива бінокля

Будь-який бінокль з діаметром вихідної зіниці від 5 мм може бути використаний для астрономічних спостережень. Таким чином, маючи бінокль 8х40 або 10х50, ви можете насолоджуватися зоряним небом. Бінокль 7х50 може знайти слабші зірки за ідеальних умов, але різниця рідко буває настільки явною, що додати Вам нові об'єкти для спостережень. Якщо Ви зібралися купувати астрономічний бінокль без штатива, то класичним вибором стане 7х50.

Бінокль 7х50 трохи здав свої позиції з появою «Гігантів», але тим не менш вони досі дають найкраще зображення розширених скупчень зірок та туманностей. Як би не розвивалося виробництво біноклів, але 7х50 це те, з чого можна і варто починати. Чим більший діаметр об'єктива у бінокля, тим більше подробиць Ви зможете спостерігати на небосхилі. Біноклі з діаметром об'єктива більше 60мм називають гігантами і, повірте, це так і є. Ви можете утримувати в руках 10х70 або навіть 11х80, але дуже короткий період часу і тільки розмістивши руки безпосередньо біля об'єктива. Біноклі 10х70 і 11х80 , природно, додадуть деякі незначні деталі до огляду в порівнянні з 7х50, але дадуть яскравість зображення. Для людини бінокль із параметрами 11х80 буде максимально можливим для використання без штатива. А взагалі, біноклі такого розміру краще встановлювати на штатив, і без особливих зусиль з Вашого боку спостерігати за небозводом протягом хоч усієї ночі. При поєднанні в біноклі збільшення понад 15 крат і широкого об'єктиву Ви отримуєте бінокль, який за якістю одержуваної картинки може змагатися з невеликими телескопами, але Вам буде зручніше спостерігати в нього завдяки 2 очкам. Єдиним серйозним недоліком Гігантів є їхня фіксована кратність, хоча сьогодні на ринку вже пропоную моделі і зі змінною кратністю.

Монтування для астрономічних біноклів

Ви повинні серйозно підійти до вибору монтування для вашого бінокля від цього на пряму залежатиме яке зображення Ви отримаєте.

Тип фокусування, якість оптики та ціни

Центральний фокус або індивідуальне фокусування

Близька мінімальна відстань фокусування бінокля це зовсім не та характеристика бінокля, яка цікавить астронома, але якщо Ви плануєте використовувати бінокль не тільки для спостережень за небозводом, то незабаром виявите, що це слабка сторона біноклів-гігантів. Обидва види фокусування: і центральним коліщатком і індивідуальна, - використовуються для астрономічних біноклів. Індивідуальне фокусування буде більш практичним для астроаматора, так як її треба налаштувати всього один раз, і в ній менше частин, що рухаються, і її простіше захистити від пилу і вологи. Центральний фокус зручний тоді, коли Вам необхідно часто перефокусуватися, як у випадку, коли Ви користуєтеся біноклем не один, він більш універсальний при повсякденному використанні.

Скільки ж Ви повинні заплатити за якісний бінокль?

Більшість біноклів-гігантів виробляються в Китаї, це в жодному разі не означає, що всі вони поганої якості, - китайська оптика може відповідати дуже високим стандартам. Такі відомі бренди як Oberwerk, Celestrons розміщують своє виробництво в Китаї, що робить оптику дешевшою, а це у свою чергу робить ширше коло покупців, яке може її собі дозволити. Ціни на 80мм бінокль китайського походження зазвичай лежать у межах 100-300 $, вартість ж біноклів зі 100 мм об'єктивом починається від 400 $ і може перевищувати 1000 $, якщо це моделі люкс сегмента, які мають знімні окуляри і т.д. Проте найякісніші біноклі досі виробляються в Японії, і назвати їх дешевими не можна.

Видалення вихідної зіниці, покриття лінз та вага Бінокля

   24.07.2014
person   Експерт Дмитро
   8738

Як вибрати цифрові біноклі?

Цифрові біноклі - як вибрати, основні технічні характеристики та особливості

Основа цифрового бінокля це невелика камера, яка розташована на біноклі. Цифровий бінокль втілив у собі nbsp; якості як звичайного бінокля так і камери. Кратність камери така сама як у бінокля – зазвичай це 8х, логічним результатом цього. буде те, що Ви побачите однакове зображення через бінокль і на зображенні, яку дає камера. А варто пам'ятати, що ці два зображення ніколи не будуть ідентичними – все ж таки ваші очі бачать світ не так як камера, але не хвилюйтеся, різниця буде дуже незначною, тому вона легко виправляється за допомогою спеціального комп'ютерного забезпечення, яке додається до кожного бінокля.

Театральні біноклі

Театральний бінокль – це один із найстаріших видів біноклів, який був створений на зорі оперного мистецтва, коли любителі опери, що сидять у глибині залу або на балконах, хотіли насолоджуватися тим, що відбувається на сцені, у всіх подробицях. З самого початку Головною метою при створенні театрального бінокля було поєднати невеликий розмір і непомітність із вишуканим стилем виробу. З часом сфера застосування театральних біноклів не змінилася, хоча за бажання його можна використовувати там, де малопотужної оптики достатньо. Чи існують принципові відмінності звичайного та театрального біноклів?

Визначення характеристик бінокля

Для кожного бінокля можна зробити розрахунок збільшення, умовної світлосили і т. д. шляхом нескладних вимірів. Достатньо виміряти діаметр діючого отвору об'єктива, діаметр окулярної зіниці та відстань між об'єктивами. Про вимірювання діаметра окулярної зіниці вже було сказано вище.

Вибір бінокля для астрономічних спостережень

Стаття буде корисною для тих, хто збирається купити астрономічний бінокль, прочитавши яку ви дізнаєтеся найбільш важливі особливості астрономічних біноклів, щоб не повестися на гарний дизайн дешевої іграшки та вибрати ідеальну бінокль.

Для астрономічних спостережень більш-менш придатні біноклі всіх систем та типів, але найбільш підходящими є призмінні.